Qirg‘iziston Prezidenti O‘zbekiston Prezidentining Administratsiyasi rahbarini qabul qildi
20-avgust kuni Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyevani qabul qildi.
Muloqot chog‘ida ikki tomonlama hamkorlikning dolzarb masalalari, jumladan, madaniy-gumanitar va ta’limiy aloqalarni mustahkamlash yo‘nalishlari muhokama qilindi. Ta’kidlandiki, ikki mamlakat rahbarlarining sa’y-harakatlari bilan qirg‘iz-o‘zbek munosabatlari strategik sheriklik ruhida izchil rivojlanmoqda.
Saida Mirziyoyeva O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning salomlarini va eng ezgu tilaklarini yetkazdi. Shuningdek, yoshlar siyosatini rivojlantirish muhimligi qayd etilib, Bishkekda o‘tkazilgan «Zakovat» intellektual o‘yini ikki mamlakat yoshlari o‘rtasidagi do‘stlikni mustahkamlashga xizmat qilayotgani ta’kidlandi.

Встреча Президента Кыргызстана с Руководителем Администрации Президента Узбекистана
20 августа Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров принял Руководителя Администрации Президента Республики Узбекистан Саиду Мирзиёеву.
Стороны обсудили актуальные вопросы двустороннего сотрудничества, в том числе укрепление культурно-гуманитарных и образовательных связей. Отмечено, что благодаря совместным усилиям лидеров двух стран кыргызско-узбекские отношения продолжают динамично развиваться в духе стратегического партнёрства.
Саида Мирзиёева передала Президенту Садыру Жапарову приветствие и наилучшие пожелания от Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева. Она также подчеркнула важность развития молодежной политики и рассказала о проведении в Бишкеке интеллектуальной игры «Заковат», которая способствует укреплению дружбы и командного духа среди молодежи двух стран.
В завершение встречи Президент Садыр Жапаров пожелал Саиде Мирзиёевой успехов в её ответственной государственной деятельности.