Kelishuv MOXI direktori va Hanyang Universiteti Prezidenti, doktor Ki-jeong Li o‘rtasidagi samimiy uchrashuvdan so‘ng imzolandi. Universitetning kampusida bo‘lib o‘tgan muloqotda, inson kapitalining mamlakatning barcha rivojlanish bosqichlarida ish o‘rinlari yaratish va iqtisodiy transformatsiyani amalga oshirishdagi ahamiyati muhokama qilindi. Shuningdek, O‘zbekiston hukumatining odamlar salohiyatini rivojlantirishga qaratilgan sa’y-harakatlari, adolat va barqaror iqtisodiy o‘sish uchun yanada yaxshi va samarali investitsiyalar jalb etishga yo‘naltirilgani haqida so‘z bordi.
Hanyang Universiteti, texnologik innovatsiyalar, muhandislik va amaliy fanlar sohasidagi yutuqlari bilan tanilgan bo‘lib, shuningdek, gumanitar fanlar, ijtimoiy fanlar va biznes yo‘nalishlarida ham keng dasturlarni taklif etadi. Universitet, QS Jahon Universitetlari reytingida 157-o‘rinda bo‘lib, uning global ilmiy obro‘si yuqori baholanadi. Universitetning mashhur bitiruvchilari orasida Hyundai Motor Group’ning faxriy raisi va sobiq CEO’si Chung Mong-koo ham bor.
Ushbu hamkorlik, ilm-fan va tadqiqotlar sohasida muhim hissalar qo‘shishni davom ettirib, ikki institutning umumiy maqsadlarini amalga oshirishda katta rol o‘ynaydi. Hamkorlik Markaziy Osiyo va Osiyo-Tinch okeani mintaqalari o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlashga va ilm-fan hamda innovatsiyalarni rivojlantirishga hissa qo‘shishga yordam beradi.
MOXIning kengaytirilgan hamkorlikgi endilikda Markaziy Osiyo va Osiyo-Tinch okeani mintaqalari o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlash, shuningdek, bilim va innovatsiyalar sohasidagi rivojlanishga katta hissa qo‘shadi.