Tashrif doirasida Prezident Mirziyoyev Quvayt rahbariyati, hukumat vakillari, Quvaytning yirik kompaniyalari va moliya institutlari rahbarlari bilan muzokaralar o‘tkazadi. Muhokama qilinadigan mavzular savdo, sarmoya, moliya, yashil energiya, sanoat, qishloq xoʻjaligi, transport, logistika, infratuzilma va sogʻliqni saqlashni oʻz ichiga oladi.
Bundan tashqari, tomonlar xalqaro siyosiy masalalar va turli sohalardagi aloqalarni mustahkamlashga qaratilgan mintaqaviy hamkorlikni muhokama qiladi. Ushbu tashrif munosabatlarni rivojlantirishni, jumladan, o‘tgan yilning noyabr oyida Toshkentda bo‘lib o‘tgan Savdo-iqtisodiy va ilmiy-texnikaviy hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo komissiya yig‘ilishining birinchi raundini davom ettirmoqda.
Ushbu sa'y-harakatlar natijasida bitimlar to'plami, jumladan, savdo tartib-qoidalarini soddalashtiradigan va iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlovchi imtiyozli savdo bitimi tuzilishi mumkin bo'lishi kutilmoqda.