Ozarbayjon va Oʻzbekiston raqamli elektron ruxsatnoma tizimidan foydalangan holda birinchi transchegaraviy tashishni yoʻlga qoʻydi
Ozarbayjon va O‘zbekiston yangi elektron ruxsatnoma (e-Permit) tizimidan foydalangan holda birinchi transchegaraviy yuk tashishni yakunladi. Tizim xalqaro avtomobil yuk tashishlarida samaradorlikni oshirish va qayta ishlash muddatlarini qisqartirishga qaratilgan ruxsatnomalarni toʻliq raqamli formatda berish va almashish imkonini beradi.
Ozarbayjonga e-ruxsat tizimi bo‘yicha birinchi partiya, jumladan, O‘zbekiston transport kompaniyasining yuk mashinasi yetib keldi. Bu ikki davlat oʻrtasidagi transchegaraviy tashish tartib-qoidalarini raqamlashtirish borasidagi oldinga qadamdir.
Batafsil: https://caliber.az/en/post/azerbaijan-uzbekistan-conduct-first-cross-border-transport-with-digital-e-permit-system